Teksty. Z perspektywy Chińczyków

wersja do druku

Share

Komunikat w sprawie polityki wobec Dalajlamy

Komitet ds. Narodowości i Religii prowincji Qinghai

 

W ostatnich dniach pewni ludzie rozpowszechniali pogłoski za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych, jakoby władze zmieniły politykę wobec Dalajlamy i wystawiania jego wizerunków na ziemiach tybetańskich. Oświadczamy wyraźnie, że polityka partii i rządu wobec XIV Dalaja nie uległa żadnej zmianie. Jest ona stała i konsekwentna, a wspomniane pogłoski są po prostu wyolbrzymiane w celu zniekształcania rzeczywistości oraz mącenia ludziom w głowach. Mają zakłócać rozwój i bezpieczeństwo na ziemiach tybetańskich. Wieloletnia troska i pomoc rządu centralnego zapewniły naszej prowincji wszechstronny rozwój gospodarczy i społeczny. Chłopom i koczownikom żyje się o wiele lepiej. Chroni się wolność wyznania oraz codziennych praktyk religijnych.

 

Należy doceniać dobrą sytuację, którą niełatwo osiągnąć. Nie powinniśmy rozpowszechniać pogłosek ani dawać im wiary, tylko rozwijać gospodarkę tybetańskiego regionu naszej prowincji i samorzutnie strzec spokoju społecznego.

 

Wiadomość rozsyłana bezpłatnie.

 

 

SMS rozsyłany 28 czerwca 2013 roku czerwca przez partyjny Komitet ds. Propagandy w prowincji Qinghai w odpowiedzi na falę doniesień o rozluźnieniu restrykcji związanych z osobą Dalajlamy.

 

 


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)