Teksty. Z perspektywy Chińczyków

wersja do druku

Share

Po polskiej tragedii pod Smoleńskiem

***

 

Portal chinasmack publikujący charakterystyczne głosy internautów na tematy, którymi żyje chińska sieć, wybrał takie komentarze po tragedii pod Smoleńskiem:

 

„Dawno przestałem wierzyć w Boga, Buddę i Starca na Niebie, bo gdyby istnieli, takie rzeczy by się nie zdarzały".

 

„Zbojkotowali olimpiadę, zbudowali w Warszawie plac niepodległości Tybetu i zgodzili się w Wersalu na japońską okupację chińskiego Shandongu".

 

„Kondolencje!".

 

„Prezydent państwa upierał się przy korzystaniu z przestarzałego samolotu tylko dlatego, że w kraju nie było pieniędzy na nowy. Prawdziwy urzędnik służby publicznej. Nic dziwnego, że w Polsce taki żal. Natomiast niektórzy nasi przywódcy powinni się wstydzić".

 

„To skutek spotkania z Dalajlamą i bycia antychińskim".

 

„Popatrzcie, jakich inni mają liderów. Prezydencki samolot lata dwadzieścia sześć lat, a oni go nie wymieniają. U nas przeszliby do legendy".

 

„Jako Chińczyk nie mogę uwierzyć w istnienie prezydenta, który nie ma pieniędzy na nowy samolot. U nas wszyscy członkowie rządu są najbogatszymi ludźmi i posiadają tylko najlepsze rzeczy. Kładą dla nich na nowo nawet chodniki, którymi chodzą. Biedni to biedni, ale nie znajdziecie wśród nich jednego urzędnika i dlatego wszyscy chcą tu do władzy. Nasz głównodowodzący nigdy by nie zginął tylko dlatego, że samolot był stary. Z reguły jest to otłuszczenie, które nazywają „przepracowaniem", w co oczywiście nikt nie wierzy".

 

„Polska, kraj katastrof i tragedii. Ale też w historii często odgrywali haniebną rolę! Typowe bandyckie, zdradzieckie państwo - i właśnie dlatego spadają na nich wszystkie te katastrofy i tragedie".

 

„Zagraniczni prezydenci są traktowani gorzej niż chińscy dyrektorzy biur i burmistrzowie. Ci domagają się nowych samochodów, jak tylko obejmą urząd, a polski prezydent latał dwudziestoletnim samolotem!".

 

„Jeśli mam wierzyć w uczciwość i sprawiedliwość, to tylko w obliczu śmierci".

 

„Gdyby zdarzyło się w to naszym Niebiańskim Królestwie, śmierć osiemdziesięciu skorumpowanych urzędników powitałbym z największą radością".

 

„Rosjanie pięknie to załatwili: puknęli polski samolot prezydencki, a teraz udają żałobę".

 

„Czytam te komentarze i utwierdzam się w przekonaniu, że Chińczycy są naprawdę zimni i najchętniej mówią: a gówno mnie to obchodzi. Nie możecie pomyśleć chwilę o ofiarach, zanim zaczniecie pisać? Tak okazuje się szacunek. Zróbcie to szybko, bo inaczej będziecie zadawać sobie pytanie, czemu nikt wam nie pomógł, gdy znaleźliście się w tarapatach".

 

„Polskie poparcie dla niepodległości Tybetu to nic nowego. Wielu chuliganów, którzy zbojkotowali igrzyska olimpijskie w 2008 roku, to byli Polacy. Mogą sobie zginąć wszyscy i nie obejdzie to żadnego normalnego Chińczyka".

 

 

 

 

 

12 kwietnia 2010

 

 

 

bulgarskagazetaktastrofa_10kwietnia20101strona_400
 

 

 

 

 


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)