Teksty. Z perspektywy Tybetańczyków

wersja do druku

Share

Apel o przerwanie samospaleń

Lamowie Rebgongu

 

Przepełnieni prawdziwą troską o społeczeństwo i wszystkie nacje, dobrze znając wartość ludzkiego życia, błagamy was klęcząc na ziemi, składając dłonie na piersi i skupiając myśli bez reszty na jednym: przerwijcie desperackie samospalenia!

 

Bezcenne ludzkie ciało, które udało się wam teraz osiągnąć, jest owocem zasługi, jaką nagromadziliście w poprzednich żywotach. Nie marnujcie tej jedynej w swoim rodzaju sposobności, wydając ją na pastwę rozpaczy, męczarni i cierpień - lecz zmieńcie w przystań niewzruszonej woli i siły dokonywania przez długie lata czynów wielkich dla pożytku wszystkich istot.

 

Pokój na świecie oraz prawdziwe bezpieczeństwo i harmonia w tym kraju wymagają od nas patrzenia w dal i szerokiego horyzontu.

 

Jeśli rzeczywiście chcecie mieć na uwadze dobro państwa i jego nacji oraz własnego miasta, nie poddawajcie się nagłym porywom emocji. Dzieła naprawdę wielkie wymagają cierpliwości.

 

listopad 2012

 

 

 

 

 

samospaleniaapellamowstarszychrebgong26listopada2012_400
 

 

 

Apel lamów i gesze (mistrzów filozofii buddyjskiej) z Rebgongu (chiń. Tongren) w prefekturze Malho (chiń. Huangnan) prowincji Qinghai, który stał się nowym epicentrum fali dramatycznych protestów Tybetańczyków. (Wielu nie daje mu wiary, wskazując, że na udostępnionej w sieci kopii nie ma podpisów.)

 

 


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)