Teksty. Z perspektywy Chińczyków

wersja do druku

Share

Obwieszczenie [w związku z zagrożeniami dla stabilizacji społecznej]

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego prefektury Kanlho

 

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego prefektury Kanlho zwraca się do społeczeństwa o informacje o przestępcach stanowiących zagrożenie dla stabilizacji społecznej.

 

Strzeżcie społecznej i politycznej stabilizacji w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Kanlho i budujcie harmonijne Kanlho! Twórzcie lepszy klimat ekonomiczny dla inwestycji! Bądźcie czujni i zwalczajcie bandytów zagrażających stabilizacji społecznej w Kanlho! Bezzwłocznie informujcie o podłych kłamstwach!

 

Departament Bezpieczeństwa wydaje następujące zarządzenie.

 

Godzenie w bezpieczeństwo państwa, destabilizowanie społeczeństwa i burzenie jedności etnicznej będzie bezzwłocznie karane z całą surowością, a w szczególności:

 

1. Zakłócanie relacji grup etnicznych, publiczna agitacja o charakterze etnicznym, niszczenie narodowej jedności.

 

2. Psucie społeczeństwa ideami dzielenia państwa słownie i poprzez rozpowszechnianie takich treści na piśmie, w postaci rysunków, materiałów własnego wyrobu, filmów itp. - wszystko, co zakłóca społeczną dyscyplinę i stabilizację.

 

3. Przynależenie, propagowanie i wspieranie finansowe nielegalnych organizacji, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i destabilizują społeczeństwo.

 

4. Podżeganie do nielegalnych działań za pośrednictwem stron internetowych, poczty elektronicznej, plików audio, jakiekolwiek szkodzenie jedności etnicznej przy pomocy internetu i wiadomości tekstowych, każde przestępcze wystąpienie przeciwko bezpieczeństwu społeczeństwa.

 

5. Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ciała, niszczenie mienia, podpalenia, plądrowanie itd. oraz zmuszanie innych do podejmowania czynów przestępczych, które godzą w bezpieczeństwo społeczeństwa.

 

Każdy obywatel, który poinformuje policję o powyższych działaniach lub ich sprawcach, otrzyma ochronę funkcjonariuszy Biura Bezpieczeństwa Publicznego, gwarancję anonimowości oraz nagrodę w wysokości 5000 yuanów.

 

Niniejsze zarządzenie obowiązuje od chwili ogłoszenia. 0941-6696271, 6696272


 

 

obwieszczeniebbpkanlhomarzec2012_400_01
 

 

 

Obwieszczenie Biura Bezpieczeństwa Publicznego Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kanlho (chiń. Gannan) prowincji Gansu, 9 marca 2012 roku.

 

 


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria
 
NOWA STRONA (od 2014 r.)